پ
پ


بسم رب الحسین(ع)

دل حسینیه، نفسْ نوحه، تپش سینه زنی

دَم بگیریــد که عـمـر هـمـه یـک دم باشــد

 

«بگذار فاش گفته شود که آن که مسجود ملائکه است حسین است، و آدم را ملائک از آن حیث که واسطۀ خلقت حسین است سجده کردند؛ و این سجده ای ازلی ست؛ میزان حق، که ابلیس را از صف ملائکه طرد می کند. یعنی که فطرت عالم بر حبّ حسین و ولایت او شهادت می دهد.

و آن پیمانی ازلی- الست بربکم قالوا بلی…- عهدی است که خالق از بنی آدم بر حبّ حسین و یاری او ستانده است. “خون” با حسین پیمان “ریختن” بسته است، “سر” با حسین پیمان “باختن”. دل تو عرصۀ ازلی خلقت است. گوش کن که چه خوش ترنمی دارد در تپیدن: حسین، حسین، حسین، حسین… نمی تپد، بل حسین حسین می کند.»۱

اما بعد! 

زیباتر از این کلام سید شهیدان اهل قلم برای مقدمه پیدا نکردم. به راستی خداوند، شیرین تر از اسماء اهل بیت(ع)‌ نیافریده است. “فما أحْلی اَسمائکُم و أعظمَ شَأنَکُم…”۲ و این شیرینی را تو می دانی که از همان وجه آینگی ست. مگر نفرمود: «المومنُ مراه المُومن»۳ و مگر «مومن» از اسماء خداوند نیست؟ پس عده ای ظاهربین به ما طعنه نزنند که چرا این قدر «حسین حسین» می گویید. آری! ما در آینهٔ نام «حسین» نام «الله» دیده ایم. و مگر نفرمود که «ابتغوا الیه الوسیله»۴

ما در حسینیه به خداوند می رسیم

نام «حسین» جلوه کند ذکر «هو» شود ۵

با عنایت و لطف خداوند متعال و توجهات اهل بیت(ع) سومین حسینیه مجازی اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نیز افتتاح شد. فروردین ۱۳۸۹ حسینیه مدح و مرثیه اسفند ۱۳۸۹ حسینیه روضه و مقتل و هم اکنون در مهرماه ۱۳۹۱ با حسینیه نوحه و سبک های مداحی در خدمت شما عزیزان هستیم. 

بنایمان در حسینیه نوحه ارائه سبک های مرثیه و مولودی اهل بیت(ع) در مناسبت های پیش رو همراه با لینک دانلود سبک اشعار است. البته در این مسیر همه تلاشمان در ارائه اشعار و سبک هایی متناسب با شان و جایگاه آن ذوات نورانی و در عین حال با فرا رو نهادن توصیه های مقام معظم رهبری ست.

از درگاه اهل بیت(ع) خاضعانه مسئلت داریم که ما را درین مسیر یاری نمایند. ضمناً دست یاری همه عزیزانی که شعر یا سبکی در این زمینه دارند به گرمی می فشاریم.

در پایان جا دارد که از زحمات بی دریغ همه کسانی که ما را در آماده سازی و به روز رسانی حسینیه نوحه یاری کرده اند و راضی به بردن نامشان نشدند کمال تشکر را داشته باشیم.

 

……………

  1. گنجینه آسمانی،سید مرتضی آوینی
  2. مفاتیح الجنان، زیارت جامعه کبیره
  3. تحف العقول/ص۱۷۳
  4. سوره مائده/۳۵: «یا ایّها الّذین آمنوا اتقوا اللّه و ابتغوا الیه الوسیله و جاهدوا فى سبیله لعلّکم تفلحون»
  5. علی اکبر لطیفیان

نوشته‌های مشابه

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید ناظر منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.